BIP
 


 

 

KLUB  17 WBZ  MIĘDZYRZECZ
ul. Wojska Polskiego 21

tel. 261 674 673

 

 

 

 

Pomagamy znaleźć pomysły na dobre spędzanie wolnego czasu , rozwijanie różnorodnych zainteresowań. Dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy do sekcji: teatralno-recytatorskiej, wokalnej, plastycznej i modelarskiej. Udział w zajęciach jest bezpłatny.


W Klubie odbywają się koncerty, występy kabaretów, spotkania autorskie, wystawy plastyczne, działa biblioteka z bogatym księgozbiorem dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Do dyspozycji jest bilard, tenis stołowy, piłkarzyki i drobny sprzęt sportowy a także bezpieczne gry i zabawy dla dzieci. W Klubie jest miejsce dla Stowarzyszenia Rodzina Wojskowa. Zapraszamy osoby chętne do powołania tego Stowarzyszenia w Międzyrzeczu

Wszystkich zainteresowanych i mających ciekawe pomysły serdecznie zapraszam do Klubu.

Razem raźniej!   

Kierownik Klubu
mgr Agnieszka PIERZ
kom. 785 205 479


Zadaniem Klubu 17 BZ w Międzyrzeczu jest stworzenie możliwości kształtowania postaw patriotycznych i proobronnych m.in. poprzez przypominanie pamięci wydarzeń oraz osób, które trwale wpisały się w historię państwa i narodu polskiego. Działalność Klubu Brygadowego jest bardzo ważnym elementem tworzenia więzi wojska ze społeczeństwem i nastawiona jest na to, aby możliwie dużo osób mogło korzystać z jego oferty. Korzystanie z oferty i sprzętu Klubu jest bezpłatne. Są tu warunki rozwijania zainteresowań, zapewnienie rozrywki i godnego świętowania rocznic oraz uroczystości patriotycznych. Niezaprzeczalnym atutem Klubu jest zabytkowe wnętrze i magia tego miejsca. Budynek powstał w 1920 roku i jest jednym z najładniejszych obiektów architektonicznych w Międzyrzeczu. Zarówno elewacje jak i wnętrze są w stylu secesji inspirowanej klasycyzmem z elementami art & kraft. W ramach cyklu „Kawa i blues” odbywają się koncerty zespołów grających jazz, blues, reggae, pop. oraz spotkania prezentujące twórczość artystów amatorów. Biblioteka Klubu zapewnia dostęp do lektur, książek popularnonaukowych, literatury dziecięcej, beletrystyki i nowości wydawniczych. Organizowane są wycieczki edukacyjne na targi książki i ciekawe wydarzenia kulturalne. Na terenie klubu można grać w bilard, dostępny jest mini-hokej i dart (dla dzieci jest specjalna tarcza i piłeczki.) Możliwe jest tworzenie kół i sekcji zainteresowań w kilku dziedzinach w zależności od potrzeb. Np.:

SEKCJA PLASTYCZNA – uczestnicy zajęć zapoznają się różnymi technikami plastycznymi i rodzajami środków wyrazu a także mają okazję rozwijać wrażliwość na otaczające piękno oraz doświadczać radości tworzenia. Udział w zajęciach mogą brać dzieci pow. 7 lat, młodzież i dorośli. W ramach działalności sekcji organizowane są także wystawy prac plastycznych i fotograficznych oraz konkursy tematyczne.

STUDIO PIOSENKI - gromadzi wokalistów: dzieci i młodzież. Pod kierunkiem instruktora przygotowują repertuar na koncerty i prezentacje konkursowe.
zajęcia odbywają się w środy od godz. 17.15

SEKCJA MODELARSKA - ma na celu politechniczne i sportowe wychowanie młodzieży, popularyzację modelarstwa i lotnictwa i zdobywanie wiedzy w tym zakresie,  organizowanie  zawodów , konkursów, wystaw i pokazów modelarskich, konsolidację społeczności modelarskiej w Międzyrzeczu i okolicy.

Zajęcia odbywają się - w środy od 18.00 do 20.00   

W środy o godz. 19.00-21.00 w Klubie odbywają się próby Międzyrzeckiego Chóru Kameralnego.
Hol na parterze jest miejscem wystaw i wernisaży. Zapraszamy artystów amatorów do prezentacji swoich prac.


 

BIBLIOTEKA KLUBU CZYNNA

Wtorek-Piatek: 1000 - 1800

tel. 261 674 676

 


W holu przy bibliotece trwa akcja PODARUJ SOBIE KSIĄŻKĘ.

Każdy może sobie wybrać coś z wystawionych książek i nic nie płacąc wziąć z sobą.