BIP
 
Klub 17 WBZ w Wędrzynie
16.07.2019
Święto 17 WBZ – strefa rekreacyjna

 Podczas święta 17 WBZ, wędrzyński klub zadbał o strefę rekreacyjną. Na terenie zamku można było poznać warunki życia sprzed kilkuset lat. Nad gośćmi czuwał oboźny, który odpowiadał również na nurtujące pytania i zaznajomił z wyposażeniem i historycznymi przedmiotami codziennego użytku z epoki. W namiotach prezentowane były elementy wyposażenia takie jak : łóżko średniowieczne, stoły, skrzynie, kopie średniowiecznych przedmiotów codziennego użytku, skóry zwierzęce, faksymilia księgi średniowiecznej.  Tam również odbył się pokaz rycerski okresu późno średniowiecznego z początku pierwszej połowy XIV wieku, w wykonaniu Bractwa Rycerzy Ziemi Międzyrzeckiej
Poza tym wzdłuż murów obronnych od strony fosy odbywały się zawody w paintballu, gdzie za równo młodsi jak i starsi mogli sprawdzić swoją celność i umiejętności. Zwycięzcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami i medalami.
W tym samym miejscu odbywało się również strzelanie z łuku. Uczestnicy mieli do wyboru łuk typowo średniowieczny ale również można było spróbować swoich sił w standardowym łuku nowoczesnym tzw. sportowym.
Dla fanów kawalerii oraz jazdy konnej, Lubuski Oddział Kawalerii w barwach 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich z siedzibą główną w Lubniewicach zorganizował pokaz walk kawaleryjskich.
Dla gości, którym niestraszne były  wysokości ,dostępna była profesjonalna ścianka wspinaczkowa, która również połączona była z zawodami. Zaletą tej ścianki była możliwość doboru poziomu trudności w zależności od umiejętności. Oczywiście pełne bezpieczeństwo zapewnili wykwalifikowani instruktorzy. Odbył się również pokaz judo w wykonaniu członków klubu sportowego „Spartakus” z Międzyrzecza.
Na najmłodszych czekały również  różnego rodzaju urządzenia dmuchane, malowanie twarzy, balonowe zwierzątka oraz gry i zabawy sprawnościowe. Strzelanie do kaczek, wielkoformatowy dart oraz malowanie na ogromnej folii to tylko część atrakcji zorganizowanych przezwędrzyński klub.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Tekst: A. Skrzypczak   
Fot.: Klub