BIP
 
Pożegnanie godne(go) Oficera
30.10.2019
We wtorek, 29 października odbyło się uroczyste pożegnanie Szefa Sztabu 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej.

Uroczystość pożegnania ppłk Wojciecha Luzaka,  zasłużonego i szanowanego oficera Wielkopolskiej Brygady odbyła się w Sali Tradycji, przy asyście pocztu sztandarowego 17.WBZ oraz licznie zgromadzonej kadrze Wielkopolskiej Brygady z dowódcą gen. bryg. Robertem Kosowskim na czele.
 
 
Pułkownik Wojciech Luzak to postać nietuzinkowa, ceniona i empatycznie odbierana przez całe środowisko brygady. Pan Pułkownik niemal całą swoją służbę spędził w 17-stce, zaczynając od dowódcy plutonu na stanowisku szefa sztabu kończąc.
 

Dowódca 17WBZ podziękował Panu Pułkownikowi za ofiarną i wzorową służbę w szeregach Wielkopolskiej Brygady oraz życzył pomyślności i powodzenia w życiu osobistym na zasłużonej emeryturze.  

 
Odchodzący z służby Szefa Sztabu 17WBZ posiadł bogate doświadczenie zawodowe, nabyte podczas wielu misji poza granicami kraju. Pan Pułkownik wykonywał zadania w ramach Polskich Kontyngentów Wojskowych w Iraku, Afganistanie, Bośni i Hercegowinie. Przez lata swoje służby zawsze ceniony i wielokrotnie wyróżniany, mąż zaufania korpusu oficerskiego Wielkopolskiej Brygady. 
 
 
 
Pan Pułkownik w służbie wykazywał się błyskotliwością opanowaniem oraz niesamowitą swobodą i „luzem” . Zawsze uśmiechnięty, zawsze serdeczny, życzliwy i pomocny – takiego zapamiętamy odchodzącego z służby Szefa Sztabu.

Panie Pułkowniku – Powodzenia !!!

 

 
 

tekst: kpt. Tomasz Kwiatkowski
foto: st. szer. Kamil Śpiączka

Oficer Prasowy 17WBZ
kpt. Tomasz KWIATKOWSKI
CA MON: 261 674 241
kom. 695 885 032
e-mail: 17wbz.rzecznik@ron.mil.pl,
http://17wbz.wp.mil.pl/pl/1/1.html