BIP
 
Nowy obiekt szkoleniowy
25.10.2019
21 października br. Dowódca 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej dokonał oficjalnego otwarcia nowego obiektu szkoleniowego - toru przeszkód „AUTODROM”

Tor przeszkód „Autodrom” zlokalizowany jest w garnizonie Międzyrzecz, a dokładniej w rejonie Ośrodka Ćwiczeń Wojciechowo. Warto podkreślić, że w całości wykonany został  siłami żołnierzy 17WBZ.
 

 
Jak podkreśla Szef Sekcji Szkolenia Wielkopolskiej Brygady mjr Artur FILIPOWICZ:
„Tor przeznaczony jest do doskonalenia umiejętności prowadzenia pojazdów typu KTO ROSOMAK, ale też innych pojazdów będących na wyposażeniu brygady w każdych warunkach terenowych”
 
Tor składa się z dziesięciu elementów i dzięki temu umożliwia kierowcy KTO trening niemal wszystkich najczęściej wykorzystywanych manewrów. Zaczynając od jazdy slalomem, poprzez wjazd do garażu przodem i tyłem. Mamy tutaj możliwość pokonywania wzniesień, głębokich wykopów, brodzenie, jazdę w terenie piaszczystym z przeszkodami poprzecznymi oraz  co bardzo istotne wjazd na rampę kolejową.

 
Jak mówi jeden z pierwszych użytkowników toru, odbywający jazdę testową na nowym obiekcie:
„Autodrom to obiekt na który czekali wszyscy obecni oraz przyszli kierowcy KTO, stanowić będzie kluczą bazę szkoleniową dla wszystkich przyszłych kierowców uznanych i sprawdzonych Rosomaków”.
 

tekst: kpt. Tomasz Kwiatkowski
foto: st. szer. Kamil Śpiączka/ st.chor.sztab. Rafał Mniedło