Mistrzostwa brygady w pływaniu
09.09.2019
W piątek 06 września br. przeprowadzone zostały mistrzostwa 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej w pływaniu.

Zawody przeprowadziła komisja sędziowska z sekcji Wychowania Fizycznego i Sportu w składzie: przewodniczący mjr Krzysztof Ilnicki, sekretarz kpt. Krzysztof Wróbel, członek st. chor. szt. Jacek Jackowiak. W zawodach wzięło blisko 60 żołnierzy.

W klasyfikacji indywidualnej stylem klasycznym kobiet najlepsza okazła się  ppor. Paulina Kasprzak (blog), 2-gie miejsce zajęła kpr. Irmina Krajewska (1 bpzmot), ostatnie miejsce na "pudle" przypadło szer. Malgorzacie Milczarek (bdow).

W klasyfikacji indywidualnej stylem dowolnym kobiet bezkonkurencyjna była st. szer. Ewa Fiłka (1 bpzmot), 2-gie miejsce zająła st. szer. Bożena Chocimko (blog), a 3-cie miejsce szer. Magdalena Kiewluk (kr+sztab BZ).

W klasyfikacji indywidualnej stylem motylkowym mężczyzn czołowe miejsca zajęli: 1-sze miejsce kpt. Krzysztof Wróbel (kr+sztab BZ), 2-gie miejsce st. szer. Marcin Jaworski (3bpzmot), 3-cie miejsce kpr. Bartłomiej Brenda (bsap).

W klasyfikacji indywidualnej stylem grzbietowym mężczyzn dominował szer. Radosław Bor (kr+sztab BZ), 2-gie miejsce zajął plut. Łukasz Chruślicki  (blog),a podium uzupełnił st. szer. Tomasz Kwapich (bsap).

W klasyfikacji indywidualnej stylem klasycznym mężczyzn zwyciężył st szer. Grzegorz Kupka (2 bpzmot), 2-gie miejsce przypadło st. szer. Łukaszowi Pisarewiczowi (dplot), a 3-cie miejsce dla st. szer. Piotr Benklewski (bdow).

W klasyfikacji indywidualnej stylem dowolnym mężczyzn czołowe miejsca zajęli: 1-sze miejsce szer. Fabian Mickiewicz , 2-gie miejsce st. szer. Michał Wiktorowicz (1 bpzmot), 3-cie miejsce st. szer. Marcin Antczak (bdow).

W klasyfikacji sztafet stylem zmiennym 1-sze miejsce zajęła kompania rozpoznawcza + Sztab, 2-gie miejsce dla 1 bpzmot, a na 3-cim uplasował się bsap.

W klasyfikacji sztafet stylem dowolnym  1-sze miejsce dla 1 bpzmot, 2-gie miejsce wywalczył blog, tuż za nimi na 3-cim miejsce bdow.

W klasyfikacji zespołowej  najlepszy w 17WBZ  - 1 bpzmot, 2-gie miejsce dla rozpoznania wspartego sztabem brygady + 3-cie miejsce wywalczył bdow.