BIP
 
Przysięga klas mundurowych
18.08.2019
W sobotę, 17 sierpnia 2019 roku, na Placu Garnizonowym w Wędrzynie, uroczystą przysięgę wojskową złożyli absolwenci wojskowych klas mundurowych.

Po siedemnastu dniach szkolenia przyszedł ten dzień na który, wielu z nich czekało. To dziś stali się pełnoprawnymi żołnierzami i dołączą do naszej wielkiej wojskowej rodziny.
„Przysięga wojskowa to akt szczególnego zobowiązania żołnierza. Wypowiadając słowa Roty, potwierdzacie swoją gotowość do służby Ojczyźnie i do najwyższego poświęcenia w jej obronie. To moralne zobowiązanie wobec Ojczyzny i Narodu będzie Wam towarzyszyć przez całe wasze życie, zobowiązujecie się do dochowania wierności przysiędze na czas Waszej całej życiowej aktywności. Wojskowa przysięga towarzyszy polskiemu żołnierzowi od wieków. O tym, jak polski żołnierz potrafił dochować jej wierności, świadczą miejsca szczególnego hołdu i pamięci o wszystkich, którzy wypełniając słowa przysięgi oddali życie za Ojczyznę. " Powiedział Dowódca 17 Wielkopolskiej Brygady, po czym przystąpiono do uroczystego ślubowania na sztandar.
Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie wyróżnień dla najlepszych absolwentów wojskowych klas mundurowych. Za uzyskanie bardzo dobrych wyników w wykonywaniu obowiązków podczas realizacji szkolenia listem gratulacyjnym wyróżnieni zostali:
szer. elew Jeremiasz LUKASZYK
szer. elew Jakub JURA
szer. elew Aleksandra SURGA
Wyróżnieni żołnierze wystąpili przed front szyku, gdzie dołączyli do nich ich najbliżsi. Otrzymane listy gratulacyjne z całą pewnością będą im przypominały o szkolenia, kiedy to osiągnęli najlepsze wyniki spośród wszystkich absolwentów.Całą uroczystość zakończyła defilada, w której udział brali żołnierze Wielkopolskiej Brygady oraz elewi klas mundurowych.
Podczas gdy absolwenci przygotowywali się do opuszczenia bram jednostki, ich rodziny i znajomi udali się do Klubu Wojskowego gdzie mieli okazję zobaczyć film promujący 17 Wielkopolską Brygadę.
Tekst i zdjęcia: st. szer. Michał Wilk