BIP
 
Dzień otwartych koszar
31.05.2019
W ramach Dnia Otwartych Koszar Wielkopolską Brygadę odwiedziły dzieci w wieku przedszkolnym i uczniowie lubuskich szkół, którzy mogli poznać charakter służby żołnierza, ale również funkcjonariuszy innych służb mundurowych.

Celem dni otwartych koszar jest pokazanie dzieciom, a szczególnie młodzieży szkół średnich, w tym klas mundurowych, jak wygląda zawód żołnierza. Jest to czas kiedy część uczniów zastanawia się nad wybraniem służby wojskowej jako swojego zawodu, dlatego takie przedsięwzięcie jak dziś, jest okazją do porozmawiania z żołnierzami.
  
Dzięki współpracy z Policją, Żandarmerią Wojskową, Strażą Graniczną oraz Strażą Pożarną goście mają sposobność poznania charakteru również ich służby.
  
Młodzi goście podczas piątkowego spotkania mogli spróbować swoich strzeleckich umiejętności wykonując strzelania z wykorzystaniem trenażera cyklop. Podczas militarnego „pikniku” nie mogło zabraknąć prezentacji wyposażenia. Brygadowi instruktorzy tłumaczyli zasady działania eksponowanej broni oraz działanie pojazdów.
  

Ponadto na punktach przypomniane zostały procedury udzielania pierwszej pomocy. Na najmłodszych czekały gry i zabawy edukacyjne przygotowane przez Klub Wojskowy 17WBZ w Międzyrzeczu.
  
tekst/zdjęcia: st. szer. Patryk Szymaniec