BIP
 
Rajd Rowerowy Weterana rozpoczęty
23.05.2019
W środę, 22 maja 2019 roku, ze Świętoszowa wyruszył Rajd Rowerowy Weterana. Żołnierze z 10 Brygady Kawalerii Pancernej już po raz kolejny uczestniczą w tym bardzo ważnym przedsięwzięciu.

W tym roku 10 Brygadę Kawalerii Pancernej reprezentuje dwóch żołnierzy. Jest to starszy chorąży sztabowy Krzysztof Malicki oraz starszy kapral Łukasz Tomaszewski. W pokonywaniu kolejnych kilometrów zaplanowanej trasy kawalerzystom ze Świętoszowa towarzyszyć będą ich koledzy z innej jednostki Czarnej Dywizji. 17 Wielkopolską Brygadę Zmechanizowaną reprezentują – plutonowy Daniel Migdalski i starszy kapral Przemysław Kwiecień.
 
 
Czterech żołnierzy przez dziesięć dni pokona kilkaset kilometrów po to, aby 31 maja bieżącego roku spotkać się w Rzeszowie z weteranami z innych jednostek. Tego dnia wszyscy wspólnie właśnie tam uczestniczyć będą w uroczystych obchodach Dnia Weterana Działań poza Granicami Państwa. Odbywający się od kilku lat rajd stanowi swoisty hołd dla żołnierzy współczesnej Polski, dla żołnierzy – uczestników misji poza granicami państwa, a wśród nich także dla tych, którym nie dane było powrócić z misji do swoich domów i do swoich najbliższych.
 
 
  Udział w zorganizowanym rajdzie jest okazją do wyrażenia podziękowań wszystkim żołnierzom brygady oraz Wojska Polskiego - uczestnikom misji, a w szczególności żołnierzom rannym i poszkodowanym, za włożony trud i wysiłek oraz zaangażowanie podczas pełnienia obowiązków poza granicami naszego państwa.  Ponadto żołnierze 10 Brygady Kawalerii Pancernej chcieliby także oddać należną cześć i pamięć żołnierzom z pancernej brygady, którzy polegli na misji w Afganistanie – porucznikowi Łukaszowi Kurowskiemu oraz kapralowi Hubertowi Kowalewskiemu.
 
 
  Ponadto  Kawalerzystów ze Świętoszowa przez kilka najbliższych dni spotkać będzie można na zaplanowanej trasie. Każdego dnia będą zmagać się z warunkami atmosferycznymi, pokonując kolejne kilometry, żeby na czas dotrzeć do wyznaczonego celu. Po drodze przejeżdżać będą między innymi w pobliżu Legnicy, Wrocławia czy Częstochowy. Zachęcamy wszystkich chętnych do wspierania żołnierzy weteranów, którzy podjęli się tego zadania. 
 
 
Tekst i zdjęcia: kpt. Katarzyna Sawicka

Zobacz załączony dokument >>>