BIP
 
Weterani z 17 Wielkopolskiej Brygady na stadionie Legii
22.05.2019
Dzięki współdziałaniu Centrum Weterana i LEGII Warszawa, w spotkaniu rozegranym w niedzielę pomiędzy Legią Warszawa a Zagłębiem Lubin udział wzięło 40 weteranów.

Na trybunach zasiedli koledzy wiernego kibica Klubu z Łazienkowskiej, który poległ w Afganistanie podczas wykonywania obowiązków służbowych w składzie IX zmiany - sierż. Pawła Poświata.
Specjalnie na tę okazję przyjechali weterani z pododdziałów wchodzących w skład 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej z Międzyrzecza.
Celem inicjatywy było docenienie żołnierzy, za ich służbę i wkład w podtrzymywanie pamięci o poległych kolegach.
Zanim jednak nasi Goście udali się na mecz, odwiedzili Centrum Weterana, gdzie zostali powitani przez Dyrektora - płk Leszka Stępnia, zwiedzili salę tradycji oraz złożyli wieniec pod Pomnikiem Poległych i Zmarłych w Misjach i Operacjach Wojskowych Poza Granicami Państwa.
 
  
Obecność na stadionie również pełna była miłych niespodzianek, a weterani sami mogli poczuć się jak Legioniści. W szatni spotkali się z zawodnikami, od których otrzymali pamiątkową koszulkę i piłkę z autografami oraz zostali zaproszeni na płytę boiska i ławkę rezerwowych.
Na chwilę przed rozpoczęciem meczu spiker przedstawił sylwetkę śp. sierż. Pawła Poświata oraz podkreślił obecność żołnierzy.
 
Dziękujemy Legii Warszawa za wsparcie w uhonorowaniu weteranów. Wierzymy, że ten dzień na długo zapadnie w ich pamięci.
tekst/zdjęcia: archiwum Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa