BIP
 
Wojskowi strażacy znowu na podium
21.05.2019
W dniu 9 maja żołnierze Wojskowej Straży Pożarnej 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej wywalczyli I miejsce w zawodach pożarniczych na szczeblu Delegatury Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej z Zielonej Góry.

W trakcie pierwszej części zawodów jak określa to regulamin, strażacy zostali poddani egzaminowi teoretycznemu z wiedzy specjalistycznej z zakresu ochrony przeciwpożarowej i działań ratowniczo-gaśniczych.
 
 
Druga część zawodów była podzielona na III etapy: ćwiczenie indywidualne, bojowe i zespołowe. Nasi strażacy w tym roku okazali się bezkonkurencyjni dla reszty zespołów. W wyniku całodniowych zmagań zgarnęli wszystkie pierwsze miejsca deklasyfikując rywali dając jasny przekaz, że to zwycięstwo to nie przypadek.
 
 
Podczas zawodów ogromne znaczenie miał czas, ale bez dokładności i precyzji w obsłudze sprzętu pożarniczego nie byłoby można mówić o sukcesie. Wygrywając zawody strażacy i zakwalifikowali się do drugiego etapu zmagań strażackich, tym razem na szczeblu Sił Zbrojnych RP. Zawody II poziomu zostaną zorganizowane w Szkole Specjalistów Pożarnictwa w Grupie koło Grudziądza w październiku tego roku i jak zapewniał mł. chor. Grzegorz Kroczak na spotkaniu z dowódcy 17 Wielkopolskiej Brygady „łatwo nie będzie, ale jesteśmy mocno zdeterminowani, aby również i te zawody wygrać, tak jak dokonaliśmy tego w ubiegłym roku”.
 
 
tekst i zdjęcia: mł. chor. Grzegorz Kroczak