BIP
 
Najlepsi
11.02.2019
Podczas rocznej odprawy podsumowującej dyscyplinę w 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej przedstawiono tych, którzy otrzymali zaszczytny tytuł żołnierza roku w poszczególnych korpusach osobowych.

- Gratuluję każdemu z Państwa tego ważnego i indywidualnego osięgnięcia, ale to wasza postawa, umiejętności, wiedza i zachowanie stanowiły fundamenty tego gdzie się teraz znajdujecie. Wasze sylwetki będą nie tylko wzorem dla waszych kolegów z wszystkich jednostek Czarnej Dywizji, ale także będą kształtowały obraz naszej dywizji w środowisku cywilnym. Jeszcze raz gratuluję i życzę dalszych sukcesów w służbie.  – mówił do zebranych dowódca 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej, generał dywizji Stanisław Czosnek.

  
 
 
Oficerem roku 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej, została kapitan Agnieszka Kowal-Rohde, oficer wydziału operacyjnego dowództwa dywizji, która została także wybrana na oficera roku dowództwa i sztabu 11LDKPanc. Podoficerem roku został starszy kapral Andrzej Ciepielowski z 11 batalionu dowodzenia z Żagania, a szeregowym roku, starszy szeregowy Łukasz Protasiewicz z 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej z Międzyrzecza.
Podczas uroczystości wręczono także statuetkę dla starszego chorążego sztabowego Andrzeja Polinkiewicza, który otrzymał tytuł podoficera roku dowództwa i sztabu Czarnej Dywizji.
 
 
Tekst i zdjęcia: st. chor. sztab. Rafał Mniedło