BIP
 
Apel Techniczny
29.11.2018
W środę 28 listopada w 17. Wielkopolskiej Brygadzie Zmechanizowanej odbył się apel techniczny zasadniczego sprzętu.

Od godziny 10.00 na placach apelowych w garnizonach Międzyrzecz oraz Wędrzyn, na komendę „równaj w prawo” ustawiono Kołowe Transportery Opancerzone Rosomak, Samobieżne Moździerze Rak oraz dumę brygadowej artylerii Armatohaubice Dana. Ogromna ilość zgromadzonego sprzętu, na stosunkowo niewielkiej przestrzeni robiła wrażenie nawet na samych użytkownikach.

 


Celem apelu była ogólna ocena stanu technicznego podstawowego sprzętu 17WBZ, której dokonał Dowódca Wielkoplskiej Brygady Pan gen. bryg. Robert KOSOWSKI wraz z zespołem specjalistów z sekcji logistycznej sztabu. W wyniku przeprowadzonego sprawdzenia zdobyto niezbędną wiedzę na temat stanu technicznego wozów bojowych oraz określono priorytetowe kierunki działania, które należy podjąć w perspektywie wyzwań jakie czekają Wielkopolską Brygadę w 2019 roku.***

17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana jako pierwsza w Siłach Zbrojnych RP została użytkownikiem KTO Rosomak. Wóz ten wielokrotnie udowadniał, że jest niezawodny i skuteczny w każdych warunkach terenowych i klimatycznych.

 

tekst: kpt. Karol Szwedo/ kpt. Tomasz Kwiatkowski

zdjęcia: st. szer. Łukasz Kermel/ st. szer. Patryk Szymaniec