BIP
 
Strażacy na medal
16.05.2018
W dniu 9 maja żołnierze Wojskowej Straży Pożarnej 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej uczestniczyli w zawodach pożarniczych.

W trakcie pierwszej części zawodów żołnierze - strażacy zostali poddani egzaminowi teoretycznemu z wiedzy specjalistycznej z zakresu ochrony przeciwpożarowej i działań ratowniczo-gaśniczych.


W części drugiej, praktycznej zawodnicy zaprezentowali swoje umiejętnościami z regulaminowego sprawiania sprzętu pożarniczego i gaszenia pożaru w zarodku.

  


Duże znaczenie w czasie zawodów miał czas wykonania konkurencji, ale liczyła się również precyzja i dokładność. Uczestnicy zawodów wykazali się dużym zaangażowaniem i wytrzymałością fizyczną w trakcie wykonywania konkurencji. Współzawodnictwo i rywalizacja  pokazały duży profesjonalizm, zaangażowanie i rzetelne przygotowanie wojskowej straży pożarnej do działań mających na celu ratowanie ludzkiego życia i mienia


W wyniku zmagań w dwóch konkurencjach nasi strażacy uplasowali się na I miejscu, również w ćwiczeniu indywidualnym I miejsce zajął kpr. Patryk Koziej, a II kpr. Dariusz Rauchut z WSP Międzyrzecz.tekst i zdjęcia: mł. chor. Norbert Korcz