BIP
 
„LOTnicy” z Doboju nie zwalniają tempa
12.02.2018
Zespół Łącznikowo-Obserwacyjny z Doboju, we współpracy ze Stowarzyszeniem „Szkoły dla Pokoju”, przekazał kolejną partię pomocy dla Bośni i Hercegowiny.

Tym razem wsparcie w postaci mebli trafiło do niewielkiej szkoły w Vitkovci w gminie Teslić. Jak zauważył dyrektor szkoły Vanja Subasic „...polscy żołnierze wykonują niesamowitą pracę. Niedawno uczyli moich wychowanków o zagrożeniach minowych, a teraz pojawili się z wyposażeniem, którego u nas brakuje.  Dobrze nie wypakowali pomocy, a już umówiliśmy się na wspólną akcję profilaktyki higieny zębów. Jestem pod wrażeniem ich skuteczności.”
  

Kolejną akcję podsumował dowódca Zespołu kpt. Tomasz Gabrych: sekcja por. Jakuba Stawińskiego, z mł. chor. Krzysztofem Dudzińskim i st. sierż. Wiktorem Apanowiczem w składzie, to wulkany pozytywnej energii. Skutecznie łączą wykonywanie zadań mandatowych z niesamowitymi pomysłami. To dzięki takiemu zaangażowaniu jesteśmy bardzo pozytywnie postrzegani przez mieszkańców tego zniszczonego przez wojnę domową kraju.


Tekst:  Zespół LOT
Zdjęcia: chor. SAR Sebastian