BIP
 
Inauguracja roku szkoleniowego
08.01.2018
W poniedziałek, 8 stycznia, na placu apelowym w Wędrzynie, dowódca 17 Wielkopolskiej Brygady dokonał uroczystego otwarcia roku szkoleniowego.

Nowy Rok to nowe wyzwania stojące przed Wielkopolską Brygadą. Poprzedzający go okres świąt to czas, który żołnierze mogli spędzić z rodziną i złapać oddech przed kolejnymi poligonami.
 
Poniedziałkowa zbiórka oficjalnie rozpoczęła szkolenie w 2018 roku. Wraz z wybiciem godziny 8.00 na placach apelowych rozległy się odgłosy marszowego przybicia i komendy, wskazujące że zajęcia z musztry zostały rozpoczęte. W tym samym czasie zwiadowcy i strzelcy wyborowi z 7 batalionu Strzelców Konnych Wielkopolskich realizują szkolenie górskie w Beskidzie Śląskim.
 
„Rok 2018 z pewnością nie będzie różnił się od pozostałych pod względem celów szkoleniowych – bycie lepszym i silniejszym w realizacji zadań zgodnie z przeznaczeniem to główne założenie. Już od dziś zaczynamy wykonywać nowe zadania. Najważniejsze w tym roku Anakanda-18” – rozpoczął szef sekcji szkoleniowej major Artur Filipowicz.
 
Uroczysty apel zakończyło odśpiewanie  pieśni reprezentacyjnej WP oraz defilada pododdziałów Wielkopolskiej Brygady.
 
Tekst: por. Weronika Milczarczyk,
Zdjęcia: st. kpr. Marcin Więckowicz