BIP
 
Szczęśliwy finał poszukiwań
12.07.2017
Po niemal 20 godzinach przeczesywania terenu kompleksów leśnych, międzyrzeccy policjanci oraz przedstawicie innych służb odnaleźli 89-letniego mężczyznę.

W poniedziałek w nocy (10 lipca) międzyrzeccy policjanci zostali powiadomieni o zaginięciu 89-latka. Rodzina początkowo szukała zaginionego na własną rękę, jednak bezskutecznie. Policjanci natychmiast przystąpili do działania.

  

W akcji poszukiwawczej udział wzięło 20 policjantów,
pododdział alarmowy z 17WBZ, strażacy z Międzyrzecza, Bukowca, Wyszanowa, Kaławia i Kęszycy Leśnej oraz funkcjonariusze z Poznania ze specjalnie wyszkolonymi psami do tropienia ludzi. Najpierw wyznaczono sektory, a później każdy z nich był przeczesywany przez służby.

  

Akcja zakończyła się we wtorek wieczorem, gdy policjanci zauważyli w lesie leżącego, wycieńczonego mężczyznę z urazem nogi. Był przytomny, ale odwodniony i wyczerpany, uskarżał się na ból nogi. Po opatrzeniu został przekazany pod opiekę lekarzy. Według ustaleń policjantów mężczyzna poruszając się o lasce, przeszedł lasami ponad 10 km i bez jedzenia i picia spędził w lesie niemal 29 godzin. Z uwagi na uraz nogi najprawdopodobniej nie byłby w stanie iść dalej.


tekst/zdjęcia: KPP Międzyrzecz