BIP
 
Strzelanie na miarę złota!
14.06.2017
We wtorek 13 maja br. na strzelnicy garnizonowej w Międzyrzeczu zakończona została IV runda mistrzostw Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych (DGRSZ) w strzelaniu z pistoletu wojskowego i karabinka w grupie nr 1.

We wtorek 13 maja br. na strzelnicy garnizonowej w Międzyrzeczu zakończona została IV runda mistrzostw Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych (DGRSZ) w strzelaniu z pistoletu wojskowego i karabinka w grupie nr 1.

  
Od początku roku na czterech wojskowych strzelnicach w Krośnie Odrzańskim, Brzegu, Bolesławcu i Międzyrzeczu odbyły się 4 rundy zawodów strzeleckich. Udział w nich wzięły jednostki wojskowe DGRSZ grupy 1: oddziały 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej oraz 6 Brygada Powietrznodesantowa i 21 Brygada Strzelców Podhalańskich.

  

Strzelania na celność odbywały się z dwóch rodzajów uzbrojenia: pistoletu wojskowego i karabinka. W każdej konkurencji rywalizowano w trzech klasyfikacjach: indywidualnej, drużynowej i zespołowej. W ostatniej zespołowej klasyfikacji sumowane były wyniki indywidualne i drużynowe.


Strzelania indywidualne z pistoletu wojskowego w odróżnieniu od warunków wojskowych wykonywane były do tarczy sportowej nr 4. Z kolei z karabinka bez wykorzystania podpórki.

  

Ostatnie pół roku było dla strzelców okresem intensywnych treningów. Każda runda, a wraz z nią każde odbyte strzelanie, owocowało w nowe doświadczenia i wnioski. Niestety odstępy czasowe pomiędzy rozgrywkami wynosiły zaledwie miesiąc lub półtora” - relacjonuje zmagania reprezentacji Wielkopolskiej Brygady pełniący obowiązki Szef Sekcji Wychowania Fizycznego i Sportu porucznik Krzysztof Wróbel.

  

Po 4 rundach wyniki przedstawiają się następująco:

W konkurencji strzelanie z pistoletu wojskowego w klasyfikacji indywidualnej czołowe miejsca zajęli:

1 miejsce    porucznik Marek Mirowski – 17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana
2 miejsce    kapitan Michał Gancarczyk – 10 Brygada Kawalerii Pancernej
3 miejsce    starszy chorąży Mariusz Fiedorowicz – 17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana

W klasyfikacji drużynowej pistoletu wojskowego na podium stanęli:

1 miejsce - 17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana w składzie porucznik Marek Mirowski, starszy chorąży Mariusz Fiedorowicz, starszy chorąży Piotr Mulawka.
2 miejsce - 10 Brygada Kawalerii Pancernej
3 miejsce - 21 Brygada Strzelców Podhalańskich

Klasyfikacja zespołowa wyłoniła medalistów:

Złoty medal - 17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana
Srebrny medal - 10 Brygada Kawalerii Pancernej
Brązowy medal - 21 Brygada Strzelców Podhalańskich

Podczas rywalizacji w strzelaniu z karabinka zawodnicy szli łeb w łeb. Końcowe wyniki na podium różniły się zaledwie jednym punktem.

W klasyfikacji indywidualnej medalowe miejsca zajęli:

1 miejsce    starszy szeregowy  Bartłomiej Stanik z 6 Brygady Powietrznodesantowej
2 miejsce     starszy szeregowy  Damian Komolka z 4 Pułku przeciwlotniczego
3 miejsce    starszy szeregowy  Dariusz Siek z 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej

Klasyfikacja drużynowa wyłoniła zwycięzców:

1 miejsce    10 Brygada Kawalerii Pancernej
2 miejsce    4 Pułk Przeciwlotniczy
3 miejsce    17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana w składzie starszy szeregowy Dariusz Siek, starszy szeregowy Krzysztof Ziędalski, szeregowy Marek Wałęsa.

W klasyfikacji zespołowej czołowe miejsca zajęły reprezentacje:

1 miejsce    10 Brygady Kawalerii Pancernej
2 miejsce    4 Pułku Przeciwlotniczego
3 miejsce    17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej


Nad organizacją zawodów z ramienia Wielkopolskiej Brygady czuwali Szef Szkolenia 17WBZ podpułkownik Rafał Miernik oraz pełniący obowiązki Szefa Sekcji Wychowania Fizycznego i Sportu porucznik Krzysztof Wróbel. Za ich sprawą IV runda zawodów przebiegła w miłej i sportowej atmosferze. Na uroczystym zakończeniu podpułkownik Rafał Miernik złożył gratulacje wszystkim żołnierzom i wręczył wyróżnienia zwycięzcom.
tekst: por. Weronika Milczarczyk
zdjęcia: szer. Patryk Szymaniec