BIP
 

Klub Wojskowy 5 Kresowego batalionu saperów

Krosno Odrzańskie

      

 

Klub Wojskowy 5 Kresowego batalionu saperów funkcjonuje od 2011r., powstał na bazie Klubu Garnizonowego w Krośnie Odrzańskim. Placówka istnieje  od 1952r. Obecnie Klub Wojskowy prowadzi działalność na rzecz środowiska wojskowego garnizonu Krosno Odrzańskie oraz podejmuje działania na rzecz integracji społecznej. Działania Klubu Wojskowego skierowane są do żołnierzy i pracowników wojska i ich rodzin, do emerytów oraz mieszkańców miasta i gminy Krosno Odrzańskie. W oparciu o bazę Klubu Wojskowego prowadzone są szkolenia, konferencje, kursy doskonalące, spotkania okolicznościowe, festyny i imprezy  dla całych rodzin, organizowane są projekcje filmowe, przedstawienia teatralne  i koncerty. Klub Wojskowy stanowiący integralną cześć 5 Kresowego batalionu saperów uczestniczy w obchodach świąt państwowych, patriotycznych, historycznych  we współpracy z władzami samorządowymi. 

KIEROWNIK KLUBU WOJSKOWEGO 5 Kbsap

 

Violetta Szlezynger

 

 

 

 

KLUB WOJSKOWY JW 3137

66-600 KROSNO ODRZAŃSKIE

UL. POZNAŃSKA 42A

 

Kierownik Klubu – tel. 67 21 80; tel. kom. 601 619 353

Biblioteka Oświatowa  - tel. 261 672 183

Instruktorzy   - tel. 261 672 186

 

 

 

Sekcja teatralno-recytatorska

Zajęcia sekcji teatralno-recytatorskiej przygotowują młodzież do przedstawiania testów prozy i poezji na organizowanych konkursach, uczą zachowań scenicznych, pracy z rekwizytem, oraz przestrzenią sceniczną.

Zapraszamy na zajęcia  wtorek godz. 17.00

Sekcja łucznicza

W ramach Klubu Wojskowego działa Sekcja Łucznicza. Dzieci i młodzież mają możliwości nauki oraz doskonalenia strzelania z łuku. Klub Wojskowy posiada profesjonalny sprzęt do nauki oraz dysponuje przygotowaną do ćwiczeń salą.  
W ramach zajęć uczestnicy przygotowują się do udziału w konkursach i mistrzostwach łuczniczych.

Zapraszamy na zajęcia środa godz. 16.00-18.00

 

 

Warsztaty Gitarowe

W Klubie Wojskowym dzieci młodzież, a także dorośli mają okazję nauczyć się gry na gitarach akustycznych oraz elektrycznych. Zajęcia odbywają się pod nadzorem instruktora uczącego gry akordami. Grupa początkująca uczy się gry na gitarze akustycznej. Rock-warsztaty pozwalają na naukę gry na gitarach elektrycznych  w salach prób muzycznych.

Zapraszamy Warsztaty dla początkujących       wtorek godz. 15.00

Warsztaty rock – gitara                   czwartek godz. 16.30

 

 

 

Koło plastyczne

Dzieci i młodzież mają możliwość realizowania się w ramach zajęć plastycznych, na których poznają różnorodne techniki i materiały plastyczne, uczą się podstaw kompozycji, a przede wszystkim nabywają umiejętności odważnego wyrażania swoich pomysłów poprzez plastykę. Zabawa kolażem, naśladowanie wielkich malarzy świata, wykonywanie prac z zakresu sztuki użytkowej indywidualnie i zespołowo stanowią dobrą formę sprzyjającą rozwojowi uczestników. Dzieci i młodzież biorący udział w zajęciach plastycznych reprezentują JW. 3137 Krosno Odrzańskie w przeglądach i konkursach plastycznych organizowanych przez instytucje wojskowe i cywilne.

Zapraszamy na zajęcia piątek godz. 14.30

 

Sekcja szachowa

Zwolennicy królewskiej gry w szachy uczestniczą  w zajęciach sekcji szachowej, na które zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.

Zapraszamy środa godz. 17.00

Callanetics

Osoby chętne do ćwiczeń ruchowych biorą udział w zajęciach Callanetics, które pozwalają na zrelaksowanie się oraz dbałość o kondycję fizyczną.

Zapraszamy  wtorek i czwartek godz. 17.00-18.30

Projekcje filmowe

Klub Wojskowy w ramach swojej działalności organizuje dla żołnierzy i pracowników wojska rodzin organizuje seanse filmowe, koncerty.

 

Gry klubowe

Zwolennicy gier klubowych mogą spędzać czas grając w bilard, piłkarzyki, tenis stołowy.

Zapraszamy poniedziałek –piątek godz. 10.00-19.00

 

 

Biblioteka

Wojskowa Biblioteka Oświatowa stanowi integralną część Klubu Wojskowego i funkcjonuje od 1953r. Zbiory biblioteczne, ok. 35 000, obejmują pozycje książkowe o treści naukowej, popularno-naukowej i z zakresu literatury pięknej. Bogate zbiory z dziedzin wojskowości, historii, bezpieczeństwa narodowego, psychologii  
i pedagogiki przyciągają osoby studiujące i podejmujące doskonalenie zawodowe  oraz podnoszące kwalifikacje. W zbiorach biblioteki znajduje się wiele pozycji poszukiwanych przez maturzystów, a przede wszystkim osoby lubiące czytać w wolnym czasie. Księgozbiór biblioteki proponuje szereg nowości wydawniczych, poezję, opracowania, biografie, książki z zakresu techniki, sztuki. Na miejscu istnieje możliwość skorzystania  z bogatych zasobów księgozbioru podręcznego. W zasobach biblioteki znajdują się także zbiory audiowizualne.

W ramach funkcjonowania Wojskowej Biblioteki Oświatowej JW. 3137 prowadzone są następujące przedsięwzięcia popularyzujące czytelnictwo: tj. warsztaty biblioteczne „Między słowem a obrazem”, spotkania z najmłodszymi czytelnikami połączone 
z głośnym czytaniem, quizy, konkursy, prezentacje nowości wydawniczych, wystawy okolicznościowe, lekcje biblioteczne.

Czytelników zapraszamy

Udostępnianie zbiorów bibliotecznych

Wtorek           -  12.00 - 17.00

Środa             -  12.00 - 17.00

Czwartek       -  12.00 - 17.00

Piątek            -    9.00 - 14.00